מחירי פוליסות הביטוח של חברות הטכנולוגיה מזנקים – מדוע? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מחירי פוליסות הביטוח של חברות הטכנולוגיה מזנקים – מדוע?

פוליסת ביטוח

תקיפות סייבר כנגד חברות טכנולוגיה: מחיר הפוליסה זינק ב 32%

טכנולוגיית סייבר נחשבת לאחת הטכנולוגיות הבולטות והמשמעותיות ביותר של השנים האחרונות, לא מעט בשל התקפות משמעותיות אותן מבצעים האקרים מכל רחבי העולם כנגד חברות טכנולוגיה. למעשה, ע"פ דוח שפורסם לאחרונה ע"י תאגיד הביטוח הבינלאומי האודן, מתקפות של האקרים ודרישות כופר עלו ברבעון האחרון של שנת 2020 בלא פחות מ 170% וחברות נאלצו לשלם סכום שהגיע ל 1.85 מיליון דולר. על מנת להקטין את הסיכוי למתקפה החלו חברות הטכנולוגיה לבטח את עצמן באמצעות פוליסת ביטוח סייבר המספקת כיסוי רחב בעבור תשלום כופר, אובדן הכנסות כתוצאה מהמתקפות, תשלום פיצויים בעקבות אי עמידה בתקן וכן כיסוי בעבור הוצאות בנוגע לבדיקה בנוגע למתקפת עצמה. מדובר בפוליסה ייחודית אותה רוכשים חברות הטכנולוגיה באופן עצמאי ונפרד מפוליסות הביטוח, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי הזינוק המשמעותי במחיר שהגיע ל 32% יותר מגלם את הסיכון הגבוה הניצב בפני חברות הביטוח לאור המתקפות ההולכות וגוברות – בעיקר בשנת הקורונה.

כיצד שנת הקורונה השפיעה על מחירי הפוליסות?

בשנת 2020 ובצל נגיף הקורונה עשרות אלפי עסקים בכל רחבי העולם עברו להשתמש באמצעים טכנולוגיים לטובת המשך תפקוד העסק, וזאת לאור כללי הסגר שנמשכו לאורך כל השנה. המעבר לאמצעים טכנולוגיים אומנם מבורך בשל ההטמעה של הקדמה הטכנולוגית, אולם בעבור האקרים המעבר לאמצעים דיגיטליים הוביל למאות פריצות בכל יום כלפי חברות כמו ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט. לפני שבועיים פרצו האקרים לשרתים של החברה וקבוצת האקרים רוסים ביצעה מתקפת ענק לפני כחודש על מאות חברות בתחום. זאת ועוד, מחקר שנערך לאחרונה העלה כי בין ינואר 2020 לבין מרץ 2021 נרשמה קפיצה של 55% במספר המתקפות כנגד חברות טכנולוגיה, לא מעט בשל התחכום והיכולת המשמעותית של האקרים לבצע פריצות מתוחכמות כנגד מאות חברות – בו זמנית.

על כן, מחירי פוליסות ביטוח של חברות הביטוח נמצאים במגמת זינוק לאור הביקוש הגבוה לפוליסה מצד חברות הטכנולוגיה לצד גל תקיפות המתרחש בכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל. ביטוח הסייבר כאן בכדי להישאר וסביר להניח כי עם ההתקדמות הטכנולוגית והדיגיטלית חברות הביטוח ידעו לגלם בתוך הפוליסה את הרכיבים הייחודים, לטובת מניעת נזקים כספיים אדירים לצד פגיעה בשמן הטוב של החברות שזוכות להתעניינות אדירה מצד הציבור.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן