שישה טיפים לשמירה על ערך הרכב - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

שישה טיפים לשמירה על ערך הרכב

ערך הרכב

6 טיפים לשמירה על ערך הרכב

הקורונה הביאה איתה הרבה שינויים להרגלי רכישה, להתנהגות פיננסית ולניהול קריירה וכספים של יחידים משפחות וארגונים. אחד השינויים המפתיעים התרחש בשוק הרכבים המשומשים, כאשר במקום לאבד בממוצע כ – 20% מערכם, רכבים מיד שניה נמכרים במחירי רכבים חדשים ולפעמים במחירים גבוהים יותר. השינוי המפתיע בשוק הרכבים מיד שניה בישראל נובע מקשיים משמעותיים באספקת רכבים מיד ראשונה, מכשולים בשרשראות האספקה ושינויים במדיניות המיסוי של רכבים. כך או כך, נהוג להתייחס לשוק הרכבים מיד שניה בישראל בימים אלה כאל "שוק של מוכרים", וזה אומר שהכוח מצוי דווקא בידי המוכרים, עקב ביקוש רב מהיצע. 

כך יוצא, שמכירת רכב עשויה להניב רווחים משמעותיים וכדאי לשמור על ערך הרכב בתקופת האחזקה שלו, על מנת ליהנות ממכירה רווחית בבוא העת.
בעוד יש גורמים שאנחנו פחות יכולים להשפיע עליהם בתהליך המכירה של הרכב שבבעלותנו, כמו למשל מחיר המחירון שלו ומידת הסחירות של הרכב (עד כמה הוא מבוקש) אולם ישנם דברים שאנו יכולים לדאוג להם ואשר יהפכו את תהליך מכירת הרכב לפשוט, כל זאת תוך שאנו מבטיחים לעצמנו שנקבל תמורת הרכב הישן מחיר מלא.  

הנתון החשוב ביותר בקביעת מחיר המכירה והאטרקטיביות של הרכב שלכם: הקילומטראז'

אחד הדברים הראשונים  שקוני רכב משומש בודקים הוא מספר הקילומטרים שהרכב נסע. ככלל אצבע רכב שנסע בממוצע בין 15 ל – 20 אלף קילומטרים לשנה נחשב רכב רגיל. כדי להגיע למכירת הרכב עם קילומטראז' נמוך יש להימנע מנסיעות מיותרות ברכב, אם יש במשפחה יותר מרכב אחד כדאי לחלק את הנסיעות בין הרכבים, מומלץ לנסות לאחד מספר משימות לנסיעה אחת ובאופן כללי להשתמש ברכב באופן מחושב.

המשפיע הלא מודע על רכישת הרכב: קוסמטיקה

מי שמבינים במכניקה ומכונאות רכב יודעים לנתח את מצב המנוע ומערכות הרכב האחרות, אבל מרבית הרוכשים שהם פחות טכניים, מתרשמים במבט ראשון ממצב הרכב באופן כללי. לכן, חשוב לשמור על מראה הרכב כך שקונה פוטנציאלי ייווכח כבר במבט חטוף שמדובר ברכב שמור. יש להישמר משריטות ומכות קטנות ולתקן כיפופים ושברים בסמוך למועד התרחשותם כך שלא יצטברו. שטפו את הרכב פעם בשבועיים לפחות, שימרו על ניקיון תא הנוסעים ואל תאפשרו לילדים להזיק לידיות, כפתורים וכד'. לקראת המכירה, תיקונים קוסמטיים בפחחות ובצבע ישפיעו על אטרקטיביות הרכב. 

חשוב להקפיד על שגרת טיפולים תקינה והיסטוריית טיפולים מלאה

כולנו רוצים רכב שביצע את כל הטיפולים הדרושים במועד, לא רק שרכב מטופל הוא רכב שיהנה מביקוש רב בעת מכירתו, אלא שמדובר ברכב שישרת אתכם היטב עוד לפני המכירה.
הקפידו לטפל ברכב שלכם לפי הוראות היצרן. ברכבים ישנים יותר אין הכרח לטפל ברכב דווקא במוסך מורשה מטעם היצרן, אפשר בהחלט להמשיך להיעזר בשירותיו של מכונאי כללי טוב שעליו אתם סומכים, וודאו שבמוסך נשמר רישום ממוחשב של כל התיקונים והטיפולים שבוצעו. לקראת המכירה בקשו מהמכונאי להדפיס עבורכם את היסטוריית הטיפולים, תוכלו להראות אותה לקונים פוטנציאליים אשר יוכלו להתרשם מכך שהרכב לא החסיר טיפולים. 

שדרגו את הרכב כשצריך

אל תשלימו עם בלאי שפוגם במראה או בפונקציונליות. כך למשל כאשר הריפוד נשחק השקיעו בריפוד חדש, אם גלגל ההגה נשחק ונראה בלוי רכשו כיסוי הגה והתקינו אותו. ריח נעים ברכב יוסיף לו נקודות בבואכם למכור אותו, לא מספיק להתקין מבשם אוויר, צריך שפנים הרכב יהיה נקי. הקפידו שלרכב יהיו ארבע צלחות על הגלגלים  (אם צלחת אבדה השלימו אחת חדשה במקומה).

 

השתמשו בחלפים איכותיים

אין הכרח לבחור תמיד בחלפים מקוריים יקרים. אפשר בהחלט להשתמש גם בחלפים ואביזרים חלופיים אם מכונאי שאתם סומכים עליו ממליץ עליהם. חשוב מאוד לא לנסות לחסוך כסף ולהשתמש בחלפים  מאיכות ירודה או חלקים משופצים שברור וידוע שלא יחזיקו מעמד זמן רב. כל רכב דורש תחזוקה, חשוב מאוד שתיקונים יבוצעו על ידי מכונאי איכותי ומסור תוך שימוש בחלפים מאיכות טובה.

 

דאגו למקום חניה טוב

חניה בצל שומרת מאוד לא רק על מראה הרכב אלא גם על תקינות המערכות שבו. בקיץ הישראלי חשוב לדאוג לחניה מוצלת לרכב שלכם בשעות החמות. אם אי אפשר למצוא מקום קבוע בצל השתמשו בסך שמש, השאירו חריץ חלון פתוח והשתדלו שהרכב יהיה נקי ולא מכוסה שכבת אבק הצוברת חום. אפשר לשקול לכסות את הרכב בכיסוי המגן עליו מנזקי השמש, לא מוכרחים לשם את הכיסוי בכל פעם שחונים אבל כדאי להשתמש בו אם יודעים שהרכב יעמוד שעות רבות בשמש.

 

סהר אלבו

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן