מה זה אינשורטק, מה היתרון ומי החברות המובילות בתחום? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מה זה אינשורטק, מה היתרון ומי החברות המובילות בתחום?

אינשורטק

סקטור הביטוח הוא עתיק כמעט כמו שוק ההון עצמו, אולם הוא נחשב לסקטור אפור ומשעמם, נטול חידושים ועתיר "אותיות קטנות". לא רק עבור משקיעים סקטור הביטוח נחשב עתיק, אלא גם למשתמשים ולרוכשים עצמם. אין פלא, אם כן, שכשהתחילה מהפכת האינשורטק אי שם לקראת סוף שנת 2019 – משקיעים עטו על חברות אינשורטק כמו על לחמניות חמות שזה אך יצאו מהתנור.

המונח אינשורטק (insurtech באנגלית, שילוב של המילים Insurance ו – Technology) מתייחס לחידושים טכנולוגיים שנוצרים ומיושמים כדי לשפר את היעילות בענף הביטוח. האינשורטק, לא רחוק מהפינטק שקדם לו, לא מביא חידושים לתחום הביטוח מבחינת היקף המוצרים המוצעים בו, אלא רק מנגיש אותו והופך אותו ידידותי יותר.

אינשורטק מסייע לחברות ביטוח להשתמש במידע שלהם בצורות מגוונות ויעילות יותר, להציע מוצרים גמישים ומותאמי לקוח, לבחון אפשרויות חדשות מעבר למה שניתן לעשות באמצעות טיפול אנושי מסורתי, ועוד הרבה. במילים אחרות, זה האינשורטק שהפך את מוצרי הביטוח ממוצרים המוגשים ללקוח בניירת אין סופית – לפלטפורמות צבעוניות עם כפתורים גדולים וברורים, ורכישה בקליק אחד. כך למשל פוליסת ביטוח במחיר דינמי המשתנה בהתאם למאפייני המבוטח בכל זמן נתון, ביטוח לעסקים קטנים, ביטוח סוציאלי ועוד.

האינשורטק הפך את מוצרי הביטוח צבעוניים, נגישים ומותאמים יותר ללקוח

לפעמים, ביטוח הוא מוצר שלקוח מעוניין לרכוש במהירות ובאופן שמותאם אישית לכיסויים הנדרשים לו. למשל, ביטוח נסיעות לחו"ל, במיוחד כשמדובר בנסיעה ספונטנית בזמן הקרוב או בטיסה לחו"ל לצורך השתתפות בפעילות אתגרית או בפעילות אקסטרים. זוהי דוגמה טובה לשילוב תחום האינשורטק בעולם הישן של הביטוחים: אפשר לרכוש ביטוח, למשל ביטוח נסיעות לחו"ל (וגם ביטוחים אחרים) באופן מותאם אישית – ובתוך דקות. פתרונות לצרכים כאלה ניתן להציע בזכות שירותי אינשורטק.

פתרונות אינשורטק סייעו לחברות הביטוח להתייעל בחיתום, עיבוד תביעות וניהול נכסים. כיום השקעות הון בתחום האינשורטק מתמקדות במידה רבה בביג דאטה, בינה מלאכותית (AI- Artificial Intelligence) ומכשירים המחוברים לרשת האינטרנט (IoT –Internet of Things ).

טכנולוגיות המשמשות בתחום האינשורטק

כמה טכנולוגיות מהוות את הבסיס לאינשורטק. אינטליגנציה מלאכותית (AI–Artificial Intelligence) מאפשרת ביצוע אוטומטי של פעולות שבעבר סוכן ביטוח נדרש לעשות באופן ידני. רובוט AI יכול במקרים רבים לשרת לקוח שמגיע לאתר האינטרנט של חברת הביטוח מרגע הבירור הראשוני ועד לרכישת הפוליסה המתאימה לו ביותר. למידת מכונה, Machine Learning (ML), היא למעשה חלק מטכנולוגיית האינטליגנציה המלאכותית, חברות הביטוח אוספות כמויות עצומות של מידע רב ערך, שימוש חכם במידע מאפשר להסיק מסקנות על צרכי המבוטחים, להעריך סכומי פרמיה ולחזות ביקושים.
בזכות טכנולוגיית IoT חברת הביטוח יכולה לקבל נתונים בזמן אמת אודות התנהלות המבוטח ולקבוע פרמיה דינמית בהתאם. טכנולוגיות נוספות מתחום האינשורטק הן אפליקציות לטלפונים חכמים, רחפנים המסיירים מעל נכסים מבוטחים, טכנולוגיית בלוקצ'יין (תשלומים במטבעות קריפטו) ועוד.

חברות אינשורטק מובילות

למונייד היא חברת אינשורטק שהוקמה בשנת 2015 כחברת סטארט-אפ ישראלית, כיום משרדיה הראשיים ממוקמים בניו יורק. בחברה מועסקים כ – 1,000 עובדים ומניית למונייד נסחרת בבורסה בניו יורק (NYSE: LMND). למונייד מציעה ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח חיות מחמד וביטוח חיים בארה"ב וכן פוליסות ביטוח תכולה וחבות בגרמניה והולנד וביטוח שוכרים בצרפת.

חברת האינשורטק היפו (Hippo) הוקמה על ידי יזמים ישראלים בשנת 2015 ומשרדיה הראשיים שוכנים בפאלו אלטו שבמדינת קליפורניה בארה"ב. מניית החברה נסחרת בבורסה בניו יורק (NYSE: HIPO). היפו מוכרת פוליסות ביטוח לבית המעניקות כיסוי למבנה ולתכולה גם יחד. היפו נעזרת באינטליגנציה מלאכותית ובביג דאטה כדי לאסוף ולעבד נותנים אודות נכסים שהיא מבטחת. היפו מוכרת פוליסות ביטוח ישירות למבוטחים אך גם דרך סוכני ביטוח.

טימברלה (Teambrella) היא חברת אינשורטק רוסית שהוקמה בשנת 2015. החברה מוכרת פוליסות ביטוח רכב וחיות מחמד במדינות שונות וביניהן ארה"ב, רוסיה, גרמניה, ארגנטינה, פרו, הולנד ועוד.
טימברלה מבוססת על תשלומים בביטקוין והמשתמשים בה מספקים ביטוח זה לזה. כאשר מבוטח מגיש תביעה במסגרת ה"צוות" שלו, החברים משלמים את הפיצוי המגיע מן הארנק הקולקטיבי.

ישנן עוד חברות אינשורטק רבות וביניהן Fitsense (האוספת מידע אודות מצבם הגופני של המבוטחים), Friendsurance (ביטוח עמית לעמית, Peer to Peer), קוקון, קסקו ועוד.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן