הרווח הכולל של מגדל ביטוח זינק פי 9 - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

הרווח הכולל של מגדל ביטוח זינק פי 9

ביטוח

מגדל ביטוח מפרסמת את הדו"ח הרבעוני לרבעון השלישי של 2021 – ממנו עולה כי רווחי החברה קפצו בלא פחות מאשר 900%. לעומת רווחים של כ – 47 מיליוני שקלים ברבעון המקביל בשנת 2020, החברה מסיימת את הרבעון השלישי השנה עם רווחים כוללים בסכום של 416 מיליוני שקלים. בסך הכל השנה, רשמה חברת מגדל ביטוח רווחים בסכום של 983 מיליוני שקלים עד כה – מה שאומר שכ – 42% מכלל רווחי החברה, נאספו במהלך הרבעון השלישי. זה אולי הזמן להזכיר שבשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2020, רשמה מגדל ביטוח הפסד מצטבר של כ – 13 מיליוני שקלים.

באופן כללי, אפשר לראות שישנה מגמה של הגדלת רווחים בכל חברות הביטוח בישראל בשנתיים האחרונות, יצאנו לבדוק: מה אפיק הפעילות הרווחי ביותר של מגדל ביטוח, ועל אילו מוצרים אנחנו הצרכנים משלמים כל כך הרבה?

נכסים ותיק השקעות בשוק ההון

מגדל ביטוח מנהלת נכסים השנה בשווי כולל של כ – 363 מיליארדי שקלים. זוהי עליה של כמעט 20% ביחס להיקף הנכסים המנוהלים בסוף השנה שעברה. מעל מיליארד שקלים מתוך הכנסות החברה מיוחס לרווחים בשוק ההון בתיק הנוסטרו המנוהל של החברה, בו מושקעים גם כספי החברה וגם כספי לקוחות במוצרי השקעה כמו פוליסות חיסכון. בסך הכל, הרווחים של מגדל ביטוח מהשקעות ברבעון השלישי עמדו על כ – 180 מיליוני שקלים, זאת לעומת הפסד של כ – 90 מיליוני שקלים בניהול תיק ההשקעות והנכסים של החברה ברבעון השלישי של 2020.

הבכירים במגדל ביטוח מייחסים את העלייה הדרמטית ברווחים, כמובן, לתיק ההשקעות והנכסים – אולם, כפי שניראה מייד, זו לא כל התמונה.

הכנסות עתק מפרמיות ודמי ניהול

סך ההכנסות של מגדל ביטוח מפרמיות ודמי תגמולים ברבעון השלישי של 2021 עומד על כ – 23 מיליארדי שקלים, ומגלמים עלייה של כ – 5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מדמי ניהול לרבעון עמדו על כ – 776 מיליוני שקלים. המוצרים הרווחיים במיוחד לחברות הביטוח בכלל ולמגדל בכלל בחודשים האחרונים היו ביטוחי החיים, שם ראינו שינויים מנהלתיים כמו שינויי ריבית ושינויים בשיטת ההיוון שגרפו רווחים גבוהים יותר מהפוליסות עבור חברות הביטוח. רווחי מגדל בביטוח חיים עמדו על כ – 16 מיליוני שקלים לעומת פחות מחצי הסכום ברבעון המקביל אשתקד. גם ביטוחי הבריאות הפרטיים ומוצרי החיסכון, בראשם פוליסת החיסכון, רשמו גידולים בביקוש וברווחים. תחום ביטוחי הרכב דווקא רשם הפסד.

חוסר היציבות בהנהלת מגדל לא פוגע ברווחיות שלה

מנכ"ל מגדל הוא רן עוז, והוא מכהן בתפקיד מפתח זה רק חודשים ספורים, כשכבר הודיע על עזיבתו ופורסם כי התפקיד החדש שלו מתעתד לספק שכר גבוה יותר, בחברת ישראכרט. מגדל סובלת בשנים האחרונות מחוסר יציבות בולט בהנהלה שלה, עוז הוא המנכ"ל החמישי של מגדל בעשור האחרון, ומשרת המנכ"ל אינה המשרה היחידה שאינה משמרת יציבות. למעשה, לאחר כניסת עוז לתפקיד הודיעה חברת מגדל כי היא מתעתדת לשלם "מענק יציבות", סכום נאה לחברי הנהלה שישמרו על תפקידם למשך מספר שנים לפחות.

לאור התחלופה הגבוהה במשרדי ההנהלה של מגדל, גם רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון מגלה סימנים של אי שביעות רצון מהתנהלות החברה. אבל ביחד עם כל אלה, חשוב לזכור כי הרווחיות הממוצעת של מגדל ביטוח בעשור האחרון עמדה על פחות מ – 500 מיליוני שקלים, והשנה – היא שוברת שיאים. עם שווי שוק של כמעט 5.5 מיליארדי שקלים, שלמה אליהו שרכש את מגדל ביטוח לפני כעשור, עובר השנה זו הפעם הראשונה מהפסד לרווח על השקעתו זו.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן