הפסידה 74% מערכה השנה, ובכל זאת: למונייד משלמת שכר של מיליוני דולרים לבכירים שלה - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

הפסידה 74% מערכה השנה, ובכל זאת: למונייד משלמת שכר של מיליוני דולרים לבכירים שלה

למונייד

ביולי 2020 הונפקה למונייד בבורסה בניו יורק (NYSE: LMND) ומאז איבדו מניותיה 90% מערכן. מסתבר שהעובדה שהמשקיעים בחברה איבדו את מירב כספם (והחברה עצמה הפסידה כ – 200 מיליון דולרים) לא הפריעה למקימי החברה, שגם משמשים בה בתפקיד מנכ"לים שותפים, לקבל שכר חלומי, בגובה של לא פחות מ – 21 מיליון דולרים לשנה כל אחד – וכל זאת כאשר הם ממשיכים להחזיק במניות על סך עשרות מיליוני דולרים. חשוב לציין כי גם כשמנקים את האופציות שקיבלו השניים (אשר לאור התרסקות ערך מניית החברה הן נותרו חסרות ערך, לפחות לעת עתה) מדובר בשכר של מיליונים. לא רק זאת אלה שתמיד קיימת האפשרות שמחיר המימוש של האופציות יופחת וכך הן תחזורנה להיות בעלות ערך )טריק שחברות משתמשות בו כשערך המניה יורד). 

זיכרון רחוק: ההנפקה המוצלחת של למונייד בבורסה בניו יורק

למונייד היא חברת ביטוח דיגיטלית שפועלת מאז שנת 2015. בשנת 2020 הגישה החברה לרשות לניירות ערך בארה"ב תשקיף לקראת הנפקה בבורסה בניו יורק. במהלך חודש יולי 2020 הונפקה החברה לפי מחיר של 29 דולרים למנייה ושווי של כ – 1.7 מיליארד דולרים. חוץ ממקורבים שהשתתפו בהנפקה איש לא הצליח לקנות במחיר היעד, המניה סגרה את יומה הראשון בוול סטריט בערך של 69 דולרים מה שהעניק לחברה ערך של 4.2 מיליארד דולר. בתחילת שנת 2021 הגיעה המניה למחיר של 164 דולרים והחברה נהנתה משווי של מעל ל – 15 מיליארד דולרים. כל זאת כשהיא מסיימת את 2020 עם הכנסות של 20.5 מיליון דולרים בלבד ובהפסד עצום ביחס למחזור ההכנסות של 122.3 מיליון דולרים. בשלב זה החלה התרסקות המניה שהגיע לשפל של 18 דולרים למניה במרץ 2022. 

השכר החציוני של עובדי למונייד לשנת 2021 – גבוה משמעותית מהממוצע במשק

מעבר לשכר המנהלים הבכירים מעניין לשים לב לנתון נוסף אודות המשכורות בלמונייד שאיבדה את רוב ערכה. השכר החציוני הוא זה שחצי מעובדי החברה משתכרים יותר ממנו וחצי מהם פחות ממנו. השכר החציוני בלמונייד לשנת 2021 היה 96.1 אלף דולרים לשנה, או במילים אחרות 330,000  שקלים בשנה, שהם 27.5 אלף שקלים בחודש. זה הזמן לציין כי מעל מחצית מן העובדים בלמונייד הם עובדים חדשים שהשכר שלהם אמור להיות נמוך יחסית. מעבר לכך, למונייד אינה חברת הייטק המגייסת בעיקר  מתכנתים ומהנדסי מחשב להם יש לשלם משכורות גבוהות אלא חברה הצריכה עובדי תפעול, כוח אדם, נציגי שירות ועוד עובדים בתפקידים עבורם מקובל לשלם שכר נמוך יחסית. 

גם השכר הממוצע של העובדים – גבוה 

שכר חציוני הוא הנתון שעל החברה לפרסם בעת שליחת טפסי ההצבעה לבעלי המניות לצורך הצבעה באסיפה על שכר המנהלים. בלמונייד 1,100 עובדים כשמחצית מהם מקבלים שכר של 27,500 שקלים ומעלה, והמחצית השנייה של העובדים מקבלים שכר נמוך מסכום זה. לאור השכר הנדיב ששולם למקימי החברה והעומדים בראשה אפשר לשער שגם חלק נכבד מן המשתכרים מעל לשכר החציוני מרוויחים סכום גבוה יחסית ואילו 550 העובדים המרוויחים פחות מהשכר החציוני לא מרוויחים הרבה פחות ממנו. כך יוצא שהשכר הממוצע עשוי לנוע סביב 40 אלף שקלים לחודש ואולי אף יותר. 

לראשונה מהקמת החברה הוענקו למנכל"ים המשותפים אופציות

מחברת למונייד נמסר כי בשנת 2021, לראשונה מאז הוקמה החברה בשנת 2015, הוענקו למנהליה, מי שהקימו את החברה ומשמשים כיום מנכ"לים משותפים שלה, אופציות. מכיוון שערך המניה ירד האופציות לא הבשילו והמנכ"לים לא הרוויחו מהם מאומה. האופציות יבשילו רק אם מניית למונייד תעלה ב – 700% מן הרמה בה היא נמצאת כיום. גם אם יתממש תרחיש אופטימי כזה רק חלק קטן מן האופציות יבשילו, הבשלה מלאה של האופציות תתרחש רק עם חלוף 4 שנים ואם תהיה עליה של 1,100% בערכה של מניית למונייד. 

ליאור מור

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן