מי חברות הביטוח הגדולות בישראל ואילו שירותים הן מציעות? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מי חברות הביטוח הגדולות בישראל ואילו שירותים הן מציעות?

עשר חברות הביטוח הגדולות בישראל הן הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים, הפניקס, כלל ביטוח, מנורה מבטחים, מגדל אחזקות, ביטוח ישיר, הכשרה חברה לביטוח, איילון אחזקות, שלמה חברה לביטוח ואיי.אי.ג'י (AIG) ישראל. דירוג חברות אלה תלוי במשתנים כלכליים וניהוליים שונים, כך למשל ניתן לדרג את חברות הביטוח לפי סך הנכסים שהחברה מנהלת, לפי פרמיות ברוטו, לפי מספר עובדים, הכנסות מדמי ניהול ועוד. עם זאת, ישנן חברות המתברגות גבוה ברשימה ברוב המדדים, במיוחד בולטות החברות המובילות הראל, מגדל, הפניקס, כלל, מנורה מבטחים וביטוח ישיר.

קבוצת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע"מ

הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים היא חברת הביטוח המובילה בישראל לפי מגוון מדדים כגון פרמיות ברוטו, סך כל הנכסים המנוהלים בקרנות פנסיה, סך כל הנכסים המנוהלים בקופות גמל ועוד. נתח השוק של החברה עומד על כ – 22.5% נכון לתחילת שנת 2022.
הראל ביטוח הוקמה בשנת 1935 על ידי ארנסט ומרגוט המבורגר תחת השם "המשמר סוכנות לביטוח". בשנת 1975 הקימה המשפחה את "הראל חברה לביטוח בע"מ" ושבע שנים מאוחר יותר המשמר סוכנות לביטוח והראל חברה לביטוח בע"מ הפכו חברות בת של הראל המשמר השקעות בע"מ ומניות החברה החלו להיסחר בבורסה בתל אביב. בשנת 2007 שונה שם החברה להראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע"מ.
קבוצת הראל מציעה מגוון גדול של פוליסות ביטוח בתחומי ביטוח בריאות (כולל ביטוח סיעודי, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל), ביטוח כללי (רכב, דירה, חבויות, ביטוח משכנתא וביטוח אשראי), ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, ניהול תיקי השקעות, קרנות סל ועוד.

הפניקס

לאחרונה רכשה הפניקס את בית ההשקעות הלמן אלדובי וכך הצטרף להיקף הנכסים שחברת הביטוח מנהלת גם תיק קופות הגמל של עובדי חברת חשמל. כך עקפה הפניקס את מגדל והיא כיום חברת הביטוח המנהלת את הסכום הגדול ביותר של נכסים, 369 מיליארד שקלים (מגדל מנהלת נכסים בהיקף של 366 מיליארד שקלים).
דוד חכמי, בנו של יוסף חכמי שהיה מנהל בנק ברקליס בישראל, ייצג בארץ חברות ביטוח אנגליות וביניהן הפניקס. בשנת 1949 הקים דוד חכמי את "הפניקס הישראלי" אשר בתחילת המאה ה-21 נמכרה על ידי ילדיו ליעקב שחר וישראל קז. כיום הפניקס חברה לביטוח בע"מ נמצאת בבעלות חברת הפניקס אחזקות בע"מ שבשליטתה חברות נוספות בתחום הביטוח והשירותים הפיננסיים. משרדיה הראשיים של החברה שוכנים בבניין בית הוורד בגבעתיים. הפניקס מציעים מגוון פוליסות ביטוח וביניהן ביטוח רכב, נסיעות לחו"ל, דירה, בריאות, מחלות קשות, עסקים, סיעודי, ימי ואווירי, תאונות אישיות, חיים, משכנתא ועוד.

מגדל אחזקות

מגדל החזקות ביטוח ופיננסים היא חברת החזקות ציבורית אשר הוקמה בשנת 1934 ובבעלותה מספר חברות מתחום הביטוח והשירותים הפיננסיים. מגדל חברה לביטוח היא אחת מחברות הבת של מגדל החזקות והיא מוכרת מוצרי ביטוח מתחומי ביטוח חיים, רכוש, בריאות, נסיעות לחו"ל, תאונות אישיות, מחלות קשות, ביטוח דירה, רכב, משכנתא, ביטוח עסקים, אבדן כושר עבודה ועוד. בנוסף מנהלת מגדל כספי חיסכון פנסיוני והשקעות לטווח ארוך בהיקף של כ – 366 מיליארד שקלים. מניית מגדל אחזקות נסחרת בבורסה בתל אביב מאז שנת 1997.

חברות ביטוח מובילות נוספות

חברת כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל עם נתח שוק של כ – 18% (לפי פרמיות ודמי תמלוגים). כלל ביטוח ופיננסים מנהלת נכסים בהיקף של כ – 250 מיליארד שקלים. החברה מוכרת פוליסות ביטוח בתחום ביטוח רכב, דירה, נסיעות לחו"ל, בריאות, חיים, עסקים, ביטוח לבית משותף ביטוח סייבר וסכנות ברשת ועוד.
חברות ביטוח נוספות התופסות מקומות גבוהים ברשימת חברות הביטוח הגדולות בישראל הן ביטוח ישיר (הראשונה שהציעה ביטוח ללא סוכן ביטוח) וחברת מנורה מבטחים.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן