הסוף לכפל הביטוחי: הכל על הר ביטוח - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

הסוף לכפל הביטוחי: הכל על הר ביטוח

הר ביטוח

בישראל, הבזבוז השנתי על כפל ביטוחי נאמד במיליארדי שקלים. המשמעות היא שמשקי אב בארץ מחזיקים ומשלמים פרמיות חודשיות עבור ביטוחים כפולים, בתיקי ביטוח שאינם מנוהלים באופן מדוקדק. מי שמחזיקים בביטוחים כפולים לא יוכלו ליהנות, כמובן, מפיצוי כפול במקרה של הפעלת הביטוח, מפני שבישראל על פי חוק ניתן להפעיל רק פוליסת ביטוח אחת בכל מקרה הנדרש לכך. לצד זאת, מדובר בבזבוז מיותר של אלפי שקלים בשנה לעיתים עבור פוליסות ביטוח מיותרות.

בשנת 2017 ייסדה רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון את אתר "הר הביטוח", כצעד שיאפשר לכל אזרח בישראל להכיר את תיק הביטוחים שלו ולייעל אותו. כיום, משתמשים ב"הר הביטוח" מבוטחים פרטיים, סוכני ביטוח וגופים מוסדיים, על מנת לקבל דו"חות בנוגע לפוליסות הביטוח של כל מבקש והאפשרויות לייעל את התיק הביטוחי. הכל על הר הביטוח – במאמר שלפניכם.

מי אחראי על אתר הר הביטוח?

הר הביטוח הינו יוזמה של הממונה על רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון והוא הושק באפריל של שנת 2017. האתר מאפשר לכל אזרח ישראלי מידע שלם ומפורט בנוגע לתיק הביטוחי שלו, הכולל פוליסות ביטוח כלליות, פוליסות ביטוח רכב ודירה, פוליסות ביטוח חיים ופוליסות ביטוח בריאות – הסקטור הנחשב לבעל הכפילויות המשמעותיות ביותר בשוק הביטוחים הפרטיים בישראל.

כל הנתונים במערכת הר הביטוח מעודכנים על פי הרשות המרכזת את כלל נתוני פוליסות הביטוח בארץ, כך שהמידע שלם, מלא, מדוייק ואובייקטיבי. בנוסף, הודיעה רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לאחרונה כי היא מוסיפה שכבת אבטחה עבור משתמשי האתר, לאור ריבוי מקרי פריצות הסייבר והפרסום של פרטים אישיים של משתמשים באתרים דוגמת הר הביטוח.

איזה מידע אפשר לקבל מאתר הר הביטוח?

האתר מאפשר לכל משתמש לקבל טבלה מסודרת של כלל פוליסות הביטוח על שמו. לאחר הרשמה קצרה לאתר, שתכלול פרטים מזהים כמו מספר זהות ותאריך ההנפקה של תעודת הזהות, תתאפשר הגישה לריכוז נתוני פוליסות הביטוח על שם המשתמש, שם ניתן יהיה לראות בקלות מידע כמו:

  • כלל פוליסות הביטוח על שם המשתמש, כולל כאמור פוליסות ביטוח רכב ודירה, פוליסות ביטוח חיים ופוליסות ביטוח בריאות
  • תקופת הביטוח
  • גובה תשלומי הפרמיה החודשית
  • שם החברה המבטחת עם קישור לאזור האישי באתר האינטרנט שלה
  • קישור למדד השירות המעודכן באתר רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון עבור סוג הביטוח המסויים
  • התראות במידה וקיימות שתי פוליסות בעלות כיסוי דומה

איך אתר הר הביטוח יכול לסייע לי למטב את תיק הביטוחים ולחסוך כסף?

מחקרים שבוצעו בישראל הצביעו על חוסר היכרות של אזרחים בארץ עם המוצרים המוכלים בתיק הביטוחי שלהם. כפילויות כמו ביטוח חיים וביטוח משכנתא, ביטוח שב"ן מטעם קופת החולים וביטוח בריאות פרטי הכולל גם כיסויים שמופיעים בשירותי השב"ן, ואפילו סתם פוליסות ביטוח זהות שנרכשו בתאריכים שונים והמספקות את אותם כיסויים – הן נפוצות בתיקי הביטוחים בישראל. סיכום כלל פוליסות הביטוח על שמכם עשוי לא רק לסייע לכם לאתר כפילויות ולבטל פוליסות ביטוח שאינן נדרשות, אלא גם להוזיל פוליסות ביטוח לא אופטימאליות: אתר הר הביטוח מכיל גם מחשבונים לביטוחי רכב, ביטוחי דירה ורכוש, ביטוחי בריאות וביטוחי חיים כולל מנועים חכמים להשוואות מחירים, שיסייעו לקבל הצעות מחיר מכלל חברות הביטוח בשוק ולבחון את העלויות שלכם בביטוח ביחס לעלויות אפשריות נוספות.

חשוב לדעת!

סדר בתיק הביטוחים עשוי לחסוך לכל משק בית אלפי שקלים בשנה, מבלי לפגוע בכיסוי הביטוחי או בשירותים המתקבלים למבוטחים. לא רבים מכירים באופן עמוק את המוצרים בתיק הביטוחי שלהם. השירות הניתן על ידי אתר "הר הביטוח" ניתן ללא עלות, וממש בקליק אחד תוכלו לראות את כלל פוליסות הביטוח שלכם. מומלץ לבצע בדיקה של הביטוחים שלכם ולטפל בכפילויות, אם יש כאלה, על מנת למטב את פוליסות הביטוח שלכם ולחסוך הוצאות מיותרות.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן