ביטוח תרופות – מי צריך ולמה זה חשוב? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

ביטוח תרופות – מי צריך ולמה זה חשוב?

ביטוח תרופות

ביטוח תרופות: כיסוי חיוני בעבור כל מבוטח

סל הבריאות הממשלתי במדינת ישראל נחשב למצומצם למדי ביחס למדינות המערב. מי שמשלם את המחיר הגבוה הוא ציבור החולים שנאלץ לא פעם להוציא עשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים בעבור רכישה של תרופה מצילת חיים או מאריכת חיים אשר איננה כלולה בסל הבריאות. חשוב להבין כי למרות שרוב הציבור מחזיק בביטוח משלים, קופת החולים בה אתם מבוטחים איננה רשאית להציע לכם מימון לתרופות ועל כן חשוב מאוד ליצור קשר עם סוכן ביטוח מנוסה מתוך מטרה לבחון האם קיים כפל ביטוח כמו גם לטובת לכך יצירת כיסוי רפואי הולם במסגרת של ביטוח הבריאות הפרטי. מדובר בביטוח הכרחי בעבור כל מבוטח אשר רוצה להבטיח כי בעת הצורך, הוא יקבל את המימון בעבור תרופות שעלותן יכולה להגיע למאות אלפי שקלים ובכך להשפיע לא רק על הבריאות שלכם אלא גם על הכיס.

פוליסת בריאות פרטי – מה חשוב לדעת?

כאשר אנו מתייחסים למונח "פוליסת בריאות פרטי" צריך להבין כי פוליסה זו נחלקת לשני סוגים: פוליסת שיפוי המקנה אפשרות לקבל החזר כספי בעקבות שימוש בתרופה או פוליסת פיצוי המקנה פיצוי כספי במקרה של אירוע רפואי. מדובר בפוליסה שמאפשרת לכם להימנע מהוצאות רפואיות ישירות בעבור רכישה של תרופה עם כיסוי ביטוחי גבוה, אולם חברת הביטוח עלולה לסרב לרכישה של פוליסה מסוג שיפוי בהתאם לדיווח על המצב הבריאותי. על כן, תפקידו של סוכן הביטוח הוא להעריך את סיכויי ההצלחה ברכישת הפוליסה כמו גם לבטל את הכפל הביטוח באם קיים, לטובת יצירה של פוליסה מסוג שיפוי לטובת קבלת מימון לתרופות שאינן בסל התרופות.

האותיות הקטנות של חברות הביטוח   

מאחר ומדובר בכיסוי ביטוח חיוני, רבים מהמבוטחים ממהרים לבצע רכישה של הפוליסה מבלי לבדוק האם קיימת ברשותם כבר פוליסה. רוב חברות הביטוח מציעות ביטוח תרופות הכלול בתוך הפוליסה אולם כל חברה מציעה כיסוי שונה, בהתאם לקריטריונים שונים. למעשה, מרבית חברות הביטוח מגבילות את תקופת האחריות ועל כן צריך לבדוק היטב מה כלול בדיוק במסגרת הכיסוי הן מבחינת המימון בעבור התרופה כמו גם הוצאות נוספות בנוגע לנטילת התרופה, כמו למשל מצב שבו נדרש להתאשפז לטובת קבלת התרופה, כמו למשל במקרים אונקולוגיים. חלק מבדיקה של הפוליסה אותה מציעה חברת הביטוח נוגע לכך כי תרופות ניסיונות לא מבוטחות ולכן נדרש לרכוש כיסוי נוסף וכי לא פעם הכיסוי אינו כולל תרופות שבהן נעשה שימוש במהלך אירוע רפואי כמו ניתוח ועל כן גם כאן נדרש לבצע רכישה של פוליסת השתלות ייחודית.

על כן, יצירת קשר עם סוכן ביטוח לטובת הבנה מעמיקה של תנאי הפוליסה וההגבלות השונות מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמירה על הבריאות שלכם ושל בני המשפחה, מתוך הבנה כי מצב רפואי המצריך נטילה של תרופות עשוי לא פעם להשתבש בעקבות הוצאה כלכלית כבדה ומורכבת שאינה מכוסה ע"י חברת הביטוח.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן