השוואות בין ביטוחי דירות - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

השוואות בין ביטוחי דירות

ביטוח דירה

בשוק הנדל"ן הישראלי, שבו מחיר דירה ממוצעת בגוש דן עומד על מעל 1.5 מיליוני שקלים, דירת המגורים של מרבית המשפחות בארץ היא הנכס היקר ביותר שיש להן.
ברור איפוא שנזק לדירה או לרכוש הנמצא בה עלול להיות משמעותי מאוד וזו הסיבה המרכזית לחשיבות הגבוהה של כיסוי ביטוחי יעיל. כיסוי כזה, במסגרת של ביטוח דירה וביטוח רכוש בדירה, יאפשר התמודדות עם מצבים מאתגרים בהם אנו עלולים למצוא את עצמו סופגים עלויות כספיות כבדות במקרים של נזק לדירה עצמה או לרכוש הנמצא בה.

באופן כללי, ביטוח דירה נחלק לביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח מבנה תפקידו להעניק לנו פיצוי במקרה של נזק לדירה עצמה או למערכות בה, כך למשל ביטוח מבנה מכסה נזקי שיטפונות, שריפה, רעידת אדמה, תקלות כגון התפוצצות צינור מים או קצר חשמלי ועוד. 

ביטוח תכולה לעומת זאת מכסה נזק הנגרם למיטלטלין הנמצאים בדירה כך למשל במקרה של פריצה וגניבה של רכוש, נזק לריהוט כתוצאה מהצפה בשל פיצוץ בצינור מים, חפצים אישיים שנהרסו מעשן שחדר לדירה כאשר בדירה סמוכה התחוללה דליקה ועוד. 

בישראל פועלות כ – 15 חברות ביטוח המציעות ביטוחי מבנה ותכולה. כשאנחנו מתכוונים לבחור את ביטוח הדירה המתאים לנו ביותר, חשוב להשוות בין הפוליסות השונות. לפניכם פירוט פוליסות ביטוח דירה שמצעיות כמה חברות ביטוח שונות בישראל כולל דירוג מדד השירות ומדד תשלום תביעות המעידים על רמת שביעות הרצון של מבוטחים אשר הפעילו את הביטוח בעת שהתרחש מאורע שהפוליסה מכסה. כך תבחרו את ביטוח הדירה הבא שלכם בקלות.

ביטוח "אדירה – ארד" של חברת הביטוח הראל 

פוליסת "אדירה – ארד" היא פוליסת ביטוח דירה של חברת הביטוח הראל ביטוח ופיננסים. מדובר בפוליסת ביטוח דירה בסיסית המאפשרת גמישות שכן המבוטח יכול לבחור מה לכלול בפוליסה ומה לא (אפשר לרכוש חלק מן הכיסויים או את כולם). לחברת הביטוח הראל פוליסת ביטוח דירה נוספת המכונה "אדירה – זהב" המעניקה כיסוי כולל כנגד כל הסיכונים למבנה ולתכולה. במדד השירות של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון זכתה חברת הראל בציון 81 בכל הקשור לשירות (כמה זמן לקח לקבל מענה לפניה, כמה מסור היה השירות) ו- 82 במדד שירות תשלום תביעות (כמה זמן לקח וכמה קשה היה לקבל את הפיצוי המגיע במקרה של אירוע ביטוחי). 

ביטוח שלמה Home של שלמה ביטוח

חברת הביטוח שלמה מציעה פוליסת שלמה Home המכסה את רוב המאורעות העלולים לגרום נזק למבנה ולתכולת דירה. הביטוח כולל כיסוי כנגד נזקים לבריכה, מערכות השקיה, גינה (ציוד וצמחים) ועוד. עוד כדי לדעת שחברת הביטוח שלמה מספקת אחריות צד ג' (נזק לצד שלישי, למשל כאשר משהו שנפל מחלון הדירה פגע באדם שעמד למטה) ללא תשלום נוסף. במדד השירות קיבלה שלמה ביטוח את הציון 80 ובמדד תשלום תביעות הציון שלה היה 77 בלבד (מה שמעיד על קושי מסוים בדרך לקבלת פיצוי המגיע לנו לפי תנאי הפוליסה). 

ביטוח מבנה ותכולה של חברת הביטוח כלל

כלל ביטוח מבנה ותכולה "כלל ראשון לבית בטוח" היא פוליסת ביטוח דירה מבית חברת כלל ביטוח. הפוליסה מכסה נזקים למבנה, לתכולה ולצד ג'. ניתן לרכוש הרחבות לפוליסה הבסיסית כגון ביטוח כנגד נזקי טרור. אפשר גם לרכוש ביטוח כנגד כל הסיכונים, ביטוח מקיף הכולל כיסוי כנגד כל סיכון למבנה או לתכולה. לחברת כלל פוליסות ביטוח דירה נוספות כגון "ביטוח דירה מסלול ירוק", פוליסה בסיסית רחבה המעניקה הנחות בעת חידושה. במדד השירות קיבלה כלל ביטוח את הציון 85 ואילו במדד תשלום תביעות הציון שקיבלה החברה הוא 76. 

ליברה – ביטוח דירה פרסונלי

חברת הביטוח ליברה מציעה ביטוח דירה בהתאמה אישית. גובה הפרמיה נקבע לפי מאפייני הדירה, בת כמה היא, אמצעי מיגון הקיימים בה וכד'. הפוליסה כוללת, ללא תשלום נוסף, שבר כתוצאה מתאונה לכלים סניטריים (אסלות, כיורים וכד'), משטחי שיש, זכוכית, דוד שמש ומים עד נפח 200 ליטרים ועוד. במדד השירות זכתה החברה בציון 85 ואילו במדד תשלום תביעות בציון 90.

אור שושן

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן