מה צריך לבדוק לפני שבוחרים חברת ביטוח ומי החברות המובילות בישראל? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים חברת ביטוח ומי החברות המובילות בישראל?

בחירת ביטוח

בישראל פועלות 14 חברות ביטוח גדולות ועוד אלפי סוכנויות ביטוח גדולות וקטנות, המציעות את מוצרי הביטוח של החברות בתנאים אטרקטיביים, בהתאמה אישית ובליווי מקצועי. בין אם אנחנו מחפשים את פוליסת ביטוח הרכב הבאה שלנו, את ביטוח הבריאות שישמור על המשפחה, או אולי ביטוח נסיעות לחו"ל לקראת הרפתקה משותפת – הבחירה עשויה לעיתים להיות מבלבלת. 

חברת ביטוח טובה היא כזו השמה את הלקוח במרכז, פועלת לטובתו ומעניקה את הפיצוי המגיע לו במקרה של אירוע ביטוחי במהירות ובתהליך ידידותי. איש אינו רוצה למצוא את עצמו במצב בו התרחש חלילה אירוע ביטוחי (הוא אירוע המכוסה בתנאי הפוליסה, מצדיק ומאפשר את הפעלת הביטוח) ולגלות שבמקום לטפל בעניין במהירות וביעילות ולהעביר לידינו את סכום הפיצוי המגיע לנו חברת הביטוח מתחמקת, מערימה קשיים ופועלת על מנת להפחית ככל האפשר את הסכום ממנו תצטרך, בסופו של יום, להיפרד. 

כדאי לדעת שבישראל רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, מפרסמת בכל שנה את מדד איכות השירות של חברות הביטוח, מדד המעיד על רמת שביעות הרצון של מבוטחים בחברות הביטוח השונות והכולל התייחסות לנושאים כמו תשלום תביעות, שירות לקוחות, זמני המתנה, ידידותיות התפעול ועוד הרבה. 

#1 – חברות ביטוח שונות מתמחות במגוון תחומי ביטוח שונים

חשוב לדעת שלמרות שמבחוץ חברות ביטוח גדולות עשויות להיראות דומות למדי זו לזו, בפועל ייתכנו הבדלים מרחיקי לכת כשחברות ביטוח מסוימות נחשבות מובילות בתחומי ביטוח מסויימים, שם יש להן יתרון על פני חברות ביטוח אחרות. כדאי לבדוק מה היקף הפעילות של כל חברת ביטוח בתחום הביטוח הרלוונטי, כדי לוודא שאתם בוחרים ביטוח מחברה שיודעת לטפל לשביעות רצונכם במקרים של הפעלת הביטוח. כפי שנזכיר עוד בהמשך – גם מדד השירות בביטוח, המחולק לסוגי ביטוח שונים, יכול לתת לכם אינדיקציה טובה בנוגע לטיפול בלקוחות בתחום הביטוח הרלוונטי.

#2 – התהליך הדיגיטלי של רכישת פוליסת ביטוח

חברות ביטוח רבות מציעות כיום ללקוחות רכישת ביטוח בתהליך דיגיטלי מהיר ופשוט. ייתכן שמדובר באפשרות מהירה ונוחה אבל לא תמיד משתלם לרכוש כך ביטוח. כאשר מקבלים הצעה מסוכן ביטוח אפשר להתמקח, לציין פרטים מהצעות מתחרות שקיבלנו. אתם עשויים לגלות שחברות הביטוח נכונות ללכת לקראתכם ולשפר את התנאים, אם לא בגובה הכיסוי או בעלות הפרמיה אז לפחות בגובה ההשתתפות העצמית או בתנאים אחרים של הפוליסה. 

#3 – עלות הפוליסה והיקפה

כשאנחנו מנסים  להשוות בין הצעות שקיבלנו מחברות ביטוח שונות, עלות הפוליסה והיקפה הם שני משתנים מרכזיים להשוואה. אבל – עד כמה זה פשוט להשוות בין היקפי הפוליסות השונות שאתם מנסים לבחור ביניהן?

כדי להבין מה בדיוק אנו מקבלים בתמורה לדמי הפרמיה אותם נידרש לשלם, מומלץ לבקש הסבר מנציג חברת הביטוח ולהתרשם ממידת הסבלנות שלו, כשהוא מסביר לנו במילים פשוטות ובאופן מתומצת את היקף הביטוח ומה שכלול בו. את עלות הפוליסה קל להשוות, חשוב לקחת בחשבון גם את גובה ההשתתפות העצמית במקרה של הפעלת הביטוח.

#4 – מדד השירות של חברות הביטוח – משתנה משמעותי בבחירת פוליסת ביטוח חדשה

פרט להיקף הפוליסה והמחיר שנשלם עבורה חשוב לבדוק גם עד כמה חברת הביטוח היא זמינה ונגישה ובתוך כמה זמן תטופל תביעתנו במידה ונצטרך להפעיל את הפוליסה. נתונים מעין אלה אפשר לקבל ממדד שביעות הרצון בקרב לקוחות חברות הביטוח, מדד שמפרסמת רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון. 

מדד השירות של חברות הביטוח מפורסם בחודש אוגוסט. מהמדד שהתפרסם באוגוסט האחרון עולה כי החברות שהובילו בתחומי רכב ודירה הן ווישור וליברה, חברות צעירות בשוק הישראלי וקטנות יחסית, עם סך מבוטחים נמוך משמעותית מזה של החברות הגדולות. 

בסך הכול הציונים בשנת 2021 היו טובים מאלה שפורסמו בשנת 2020. חברות הביטוח המובילות בישראל הן איילון חברה לביטוח, AIG ישראל חברה לביטוח, ביטוח ישיר (IDI חברה לביטוח בע"מ), הכשרה חברה לביטוח, הפניקס חברה לביטוח, הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים בע"מ ועוד. חברות קטנות המתברגות בין 15 חברות הביטוח המובילות בישראל הן ווישור חברה לביטוח בע"מ, ליברה חברה לביטוח (Libra), שומרה חברה לביטוח ושירביט. 

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן